Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > REVIZE KOTLŮ

REVIZE KOTLŮVyvěšeno: 1. 1. 2016
Sejmuto:

Máte doma kotel na pevná paliva? Víte, jaké jsou Vaše povinnosti?

Kotel na pevná paliva se podle zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší řadí do skupiny spalovacích stacionárních zdrojů na pevná paliva. A jako vše co je nějakou měrou spojeno se zákonem, jsou i zde povinnosti, které musí vlastníci dodržovat při provozování tohoto zdroje.

Jedna z těchto povinností je, že každý provozovatel spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně (toto kritérium, byste měli nalézt v technických parametrech, jež jste dostali při koupi kotle), který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, je povinen zajistit jednou za dva roky provedení kontroly technického stavu a provozu zdroje odborně způsobilou osobou, přičemž první kontrola musí být provedena nejpozději do 31. prosince 2016. Tato povinnost je uvedena v § 17 odst. 1 písm. h) a § 41 odst. 15 zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů.

Tato povinnost se nevztahuje na: - plynové kondenzační kotle - krbová kamna – krbové vložky (pokud nejsou použity jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění) Jak bylo uvedeno v textu kontrolu technického stavu a provozu spalovacího stacionárního zdroje provádí výhradně odborně způsobilá osoba proškolená výrobcem tohoto zdroje, která má od něj udělené oprávnění k jeho instalaci provozu a údržbě. Proškolování odborně způsobilých osob se provádí pod dohledem Hospodářské komory ČR a odbornou záštitou autorizovaného společenstva Asociace podniků topenářské techniky, která je začleněnou součástí Hospodářské komory ČR.
Seznam a informace o příslušné odborné osobě naleznete na odkaze: http://www.aptt.cz/opravneni-ozo.php 


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 27. 09. 2019 16:23